Technológia DryPol® System odstraňuje vlhkosť z muriva bezpečne, bez akýchkoľvek stavebných zásahov a zbaví vás problémov spojených s kapilárnym vzlínaním vlhkosti do muriva.

ODPORÚČANIE KLIENTA SPOKOJNÉHO S VYSUŠENÍM MURIVA

Nikdy radikálne neodsudzujte staronové metódy, ako je napr. elektroosmóza. Mám starý dom
z opuky či pieskovca, jedna z jeho stien dlhá 25 m je cca 1,5 m pod zemou. Takto bol dom postavený. Na tejto strane (severná) som mal vlhkosť do rôznych výšok, niekde až k stropu. Išlo
o vnútornú vlhkosť, aj o vzlínanie z podložia. Dom samozrejme nie je izolovaný. Steny som riešil strhnutím pôvodnej vnútornej omietky, položil som fólie proti vode a postavil ďalší múr. To pomohlo, ale múr bol studený a steny medzi miestnosťami  ďalej vlhli. Podrezať stenu nebolo možné, nado mnou je dvor ďalšieho domu a kopať do 3 m nie je možné. Skúsil som elektroosmózu DryPol, montáž prebehla 11/2011. Zmeraná vlhkosť na rôznych miestach a v rôznych výškach, takisto v pivnici, výsledky sú zapísané v protokole o meraní. Zhruba od júla 2012 som pozoroval zlepšovanie situácie, omietka sa prestala lúpať, maľba nebola taká vlhká. Prebiehalo to pomerne pomaly. V novembri 2012 prišli z firmy opäť merať a zistili niekoľkopercentný úbytok vlhkosti, údaje sú v protokole.

 

Na najvlhkejšej stene dokonca 6 % zníženie, inde 2 a 3 % vrátane pivnice. Na zemi v pivnici sa tento rok v zime prvýkrát vôbec neobjavila pleseň, čo bolo v minulosti bežné. Odstránenie vlhkosti na normál udáva firma cca 3 roky. Keby to nefungovalo, firma poskytuje záruku na vrátenie peňazí. Každý dom je iný, niekde majú tlakovú vodu, nepriepustný kameň a pod., podmienky sú rôzne. Ja som spokojný, prístup firmy je veľmi solídny a cena oproti iným technológiam nižšia. Ten tiež funguje. Už som o tom na stránkach diskutoval v čase, keď som o elektroosmóze uvažoval. Amatéri, ktorí sa rôzne prostriedky pokúšajú vyrábať sami a murári, ktorí sa živia podrezaním domov, sa mi vysmiali. Ja vopred nehaním nič, každý sa musí presvedčiť na vlastnej koži. DryPol som skúsil, ja som absolútne spokojný. Výsledky potvrdzuje protokol. Ešte upozorňujem na problematické zatepľovanie kamenných stavieb. Odporúčam naštudovať si informácie a poradiť sa s odborníkom.

 

Ivan Malík